Krok po kroku

Zagraniczna sesja ślubna nie musi być droga!

Ślubne sesje zagraniczne nie muszą być drogie! To porównywalny koszt z wykonaniem takiej sesji w Polsce. Poniżej opiszę w jaki sposób można zorganizować plenerową sesję zagraniczną. Obecnie tanie linie lotnicze, które działają w Polsce realizują loty w atrakcyjnych cenach.

Wystarczy to wszystko odpowiednio wcześniej zaplanować. Pięknych miejsc na mapie Europy czy Świata nie brakuje. Linie lotnicze Ryanair, Wizzair, EasyJest latają w przepiękne miejsca a bilety często nie przekraczają 500-600zł w dwie strony. Praktyką, którą stosuje są loty na okres 3-4 dni, tzw. około weekendówki.

W tym wszystkim musimy pamiętać o noclegu. Do tego posłuży nam serwis np. booking.com Uwierzcie mi, że nocleg w Europie można znaleźć w kwocie 85zł ze śniadaniem w dobrej lokalizacji. Jakie jeszcze koszty poniesiemy ? transfer z lotniska (np. koszt biletu pociągiem lub autobusem) i oczywiście wyżywienie według własnego uznania. Uroki tych pięknych miejsc zachęcają wręcz, aby wynająć samochód i zobaczyć, jak najwięcej. Jest to dodatkowy koszt, lecz nie konieczny.

Wszystko można tak zaplanować, aby mieć z tego i wycieczkę poślubną i zarazem plenerowe zdjęcia ślubne. Niekiedy zdarza się, że Pary korzystają z pracy fotografa ślubnego przez okres 2-3 dni a sami spędzają swoją podróż poślubną w dłuższym okresie czasu.

Bez wątpienia jest to wspaniała przygoda, połączona z zdjęciami ślubnymi, które pozostaną z Wami na zawsze. Niech piękno krajobrazu przemówi i zainspiruje Was do organizacji takiego wyjazdu, a w tym wszystkim możecie liczyć na moją pomoc w organizacji i logistyki przedsięwzięcia 😉

Przykład kosztów podróży do Bergamo (Włochy)

Koszt biletów lotniczych: 500 zł na dwie osoby w dwie strony.
Koszt noclegu: 85 zł na osobę za dobę (w przypadku 3 dób – 255 zł na osobę, co stanowi: 510 zł na dwie osoby.
Koszt transferu z lotniska: ok. 25 zł na osobę: 50zł na dwie osoby x 2 (powrót na lotnisku) = 100 zł

Podsumowując: za 1110 zł mamy bilety lotnicze, noclegi ze śniadaniem i transfer z lotniska i na lotnisku. Jest to przykładowa kalkulacja. Oczywiście możemy pomyśleć o wynajęciu samochodu według stawek wypożyczalni na miejscu. Nie liczyłem tu wyżywienia ponieważ uważam, że to sprawa indywidualna.

 

Przepiękne Bergamo na sesję ślubną

Bajeczne bałkany. Macedonia.
Rejon Ochrid
Pasmo górskie w Macedoni
Como Bergamo
Uliczka w Bergamo
Kuba
Hawana, Kuba
Kuba
Kuba
Kuba, Karaiby
Krok po kroku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry